0
0
חפש
כל המוצרים
  תפריט Close
  Back to all

  5 סיבות מדוע כדאי לשתות קפה לפני אימון כושר

  5 סיבות מדוע כדאי לשתות קפה לפני אימון כושר

  קפה לפני אימון: 5 סיבות מדוע כדאי לשתות קפה לפני אימון

  אם אתם חובבי ספורט, או סתם מנסים להשיל מספר קילוגרמים, תשמחו לגלות כי קפה עשוי לסייע לכם במאמץ. ספורטאים רבים נוהגים לצרוך קפה בסמוך לאימון על מנת להגביר את יעילותו ולהאיץ את שריפת השומנים, ואכן, מספר מחקרים מהשנים האחרונות תומכים בכך.

  הוויכוח "האם לשתות קפה לפני אימון" הוכרע בשנים האחרונות לאחר שמספר מחקרים מצאו כי שתיית קפה לפני אימון לא רק תורמת לתחושת הרעננות והיערנות, אלא שהקפה אכן גורם לשריפת שומנים ולהגדלת ההוצאה האנרגטית במהלך האימון ואחריו. כמובן שכשאנו מדברים על קפה אנחנו לא מדברים על נס-קפה או קפוצ'ינו, אלא על משקאות קפה בהן ריכוז הקפאין גבוה - כמו אספרסו (כוס ממוצעת של אספרסו כפול מכילה כ-100 מ"ג קפאין). בנוסף, הוספת סוכר לקפה לא מומלצת בהקשר הזה. לפניכם 5 סיבות למה כדאי לכם לשתות קפה לפני אימון:

   1. הקפה מאיץ שריפת שומנים

  כאשר צורכים קפה לפני אימון, הקפאין גורם לגוף להשתמש בתאי שומן בתור מקור אנרגיה זמינה, על חשבון הגליקוגן. בנוסף, כמות הקפאין הגבוהה שבאספרסו תורמת להגדלת קצב חילוף החומרים בגוף, שתבוא לידי ביטוי בשריפת שומנים מהירה יותר.

   

  2. הקפה משפר את הביצועים הגופניים

  מספר מחקרים מצאו קשר בין צריכת קפאין לפני אימון לבין שיפור בביצועים אתלטיים. מחקרים אלה מצאו כי הקפאין מסייע בהתאוששות השריר ממאמץ ובהארכת משך הזמן של השריר במצב מאומץ - כלומר הארכת משך האימון. מחקר אחר שפורסם בבריטניה מצא כי נבדקים אשר צרכו קפאין לפני ריצת 1500 מטרים, סיימו את הריצה מהר יותר ב4.2 שניות בממוצע ביחס לקבוצת הביקורת.

   הקפה משפר את הביצועים הגופניים

  3. הקפה משאיר אתכם חדים

  בגופנו קיים חומר כימי שנקרא אנדוזין, שקליטתו בתאי עצב מסויימים מאטה את פעולתם, תהליך שתבטא בתחושת עייפות ונמנום. האנדוזין הוא החומר שלמעשה מאפשר לגופנו להיכנס למצב של שינה. מולקולות הקפאין נקשרות לקולנטים שמיועדים לקליטת אנדוזין ובכך חוסמת את קליטתם ומעכבת את העייפות. זוהי (על רגל אחת) הסיבה שקפאין גורם לעוררות ודוחה שינה. שתיית כוס קפה לפני אימון תגרום לכם להיות עירניים וחדים יותר, ובכך תוכלו להתאמן משך זמן ארוך יותר ולהיות מרוכזים יותר בזמן האימון.

   הקפה משאיר אותכם חדים במהלך האימון

  4. הקפה מפחית כאבי שרירים

  מחקר שנערך באוניברסיטת אלינוי מצא שמתאמנים שצרכו קפה בסמוך לאימון שלהם העידו על פחות כאבי שרירים לאחר האימון, בהשוואה לקבוצת מתאמנים שאיננה צרכה קפה. לכן, שתיית קפה לפני אימון תגרום לעלייה של סיבולת השריר - ובכך תוכלו לבצע אימונים ממושכים יותר ולהעמיס על השרירים משקל רב יותר.

   

  5. הקפה הוא נוגד חמצון

  מחקרים שנערכו בשנים האחרונות מצאו כי קפה מהווה את הספק העיקרי של נוגדי חמצון הנצרכים ע"י בני האדם. נוגדי חמצון הם חומרים שקיימים במגוון מאכלים - כגון עשב חיטה, תמרים, בננות ותה ירוק, והם מסייעים בסילוק רדיקלים חופשיים מהגוף ובכך מגנים על הגוף מפני מחלות לב וסרטן. זאת ועוד, מחקרים הראו כי שתיית קפה מפחיתה את הסיכון לחלות במחלות כבד, פרקינסון ואלצהיימר.

   

  לסיכום - שתיית קפה לפני האימון תגרום לאימון שלכם להיות אפקטיבי יותר, תסייע בשריפת שומנים ותגדיל את סיבולת השרירים. בנוסף, צריכה של קפה מפחיתה את הסיכויים להתפתחות מחלות שונות. חשוב לזכור, כי את הקפה יש לצרוך במידה, ומומלץ לצרוך קפה איכותי וטרי - עדיף כזה שנטחן ונחלט זמן קצר בסמוך לשתייתו.

  תגובות
  הוסף תגובה Close